הדפסה
אחרי שהדם הטבורי הוקפא, תפקידנו הוא לוודא שתאי הגזע של התינוק שלכם יישארו באיכות מעולה בדיוק כמו ברגע ההקפאה ויתאימו לטיפול רפואי בעת הצורך. בהתאם לדרישת התקנים הבינלאומיים, נקטנו שורה ארוכה של צעדי מניעה והגנה ואנחנו מקפידים על תהליכי בקרת איכות מחמירים.

העובדה שתל-השומר הקים בנק דם טבורי משפחתי לצד בנק ציבורי מעניקה לו יתרון מובהק בתחום של בקרת איכות. הבנק מקפיד על שמירת מנות דם טבורי המיועדות לבקרת איכות. כבר בתחילת הפעילות בנק הדם הטבורי של תל-השומר אימת את תהליך ההקפאה של המנות ע"י הפשרת 300 מנות שנתרמו לבנק הציבורי ובדיקת חיותן.

תהליכי בקרת איכות בבנק הדם הטבורי שלנו


אלה תהליכי בקרת האיכות המתקיימים בבנק שלנו באופן שוטף וקבוע, בהתאם לדרישות של ארגוני הסמכה בינלאומיים בתחום הדם הטבורי:
עשרות מנות מהבנק המשפחתי והציבורי בשיבא תל-השומר הושתלו ומושתלות בהצלחה בארץ ובחו"ל, דבר המעיד יותר מכל על איכותן הגבוהה.

צעדים להגנה על מנות הדם הטבורי בהקפאה


הנה חלק מהצעדים שנועדו לוודא: מנות הדם הטבורי שלנו יישארו באיכות מעולה לאורך כל שנות השימור ללא תלות בגורמים חיצוניים או מצבי חירום פוטנציאליים:

זמן שימור = זמן שימוש


ד"ר ריטה מאיורוב, מנהלת מעבדה של בנק הדם הטבורי שיבא תל-השומר, מסבירה שעל פי נהלים בינלאומיים לבנקי דם טבורי כל בנק חייב לבצע בדיקת יציבות (stability tests) של מנות הדם הטבורי המוקפאות בו. אחת הבדיקות המרכזיות היא כמובן חיות התאים במנה. על פי תוצאות הבדיקות נקבע תאריך פג התוקף עבור המנות השמורות בבנק.
זה אומר שעל הבנק להפשיר ולבדוק את המנות הוותיקות ביותר השמורות בו. בבנק דם טבורי של תל-השומר, בדיקות אלה מתבצעות מדי שנה באמצעות הפשרת מספר מנות דם טבורי שהוקפאו במיוחד לצורכי בקרת האיכות.
כלומר, הנוסחה במקרה הזה היא "זמן השימור = זמן השימוש". כרגע המנות הוותיקות ביותר בבנק שלנו הן בנות כ-20 שנה, לכן אנחנו מציעים שירות לתקופה זו.
לא נציע ללקוחותינו שירות שלא מתבסס על ניסיון מדעי ואיכות מוכחת ולא נגבה תשלום על שירות כזה. ככל שיעבור הזמן, נוכל להציע שימור לטווחי זמן ארוכים יותר ויותר.