בנק דם טבורי שיבא תל השומר

טבורית הינה המשווקת הבלעדית של בנק הדם המשפחתי (פרטי) והציבורי הנמצא בבעלות בית החולים שיבא תל השומר. בנק הדם הטבורי נמצא בבניין המעבדות של המרכז הרפואי.

השותפות בין טבורית לבין מרכז רפואי שיבא מאפשרת לקדם את חזון בנק הדם הטבורי.

בנק הדם הטבורי של המרכז הרפואי שיבא תל השומר

sheba_hospital_w200טבורית והמרכז הרפואי שיבא רואים להם כמטרה אחת לקדם את חזון בנק הדם הטבורי. בבנק הדם הטבורי בשיבא נמצאים בכפיפה אחת בנק הדם הטבורי המשפחתי ובנק הדם הטבורי הציבורי. לכל אחת ואחד שמורה הזכות להחליט, האם לשמור את מנת הדם הטבורי של ילדיו בבנק הדם המשפחתי עבורו ועבור משפחתו או לתרום את מנת הדם הטבורי לטובת הכלל.

בבנק הדם הטבורי שיבא, המשפחתי והציבורי, שימור הדם הטבורי מבוצע ע"י צוות מעבדה אחד ובתנאים זהים.  הבנק עובד על פי דרישת חוק הדם הטבורי הישראלי – תקן FACT-NetCord. בנוסף, זה הבנק היחיד בארץ המוסמך ע"י תקנים בינלאומיים AABB ו- NMDP.

בנק הדם הטבורי המשפחתי: בבנק הדם הטבורי המשפחתי בשיבא, נשמרות מנות דם טבורי באופן אישי לשימוש ע"י בעל המנה ו/או משפחתו. כל מנות הדם הטבורי האישיות מלוות בפוליסת ביטוח המכסה את עלויות השימוש במנה במקרה הצורך עבור הילוד. את הכיסוי הביטוחי ניתן להרחיב עבור כל המשפחה.

בנק הדם הציבורי: בבנק הדם הציבורי נשמרות תרומות של מנות דם טבורי שעשויות לשמש להצלת חייו של כל חולה מתאים שיזדקק לה בעולם, או לצרכי מחקר. מנות אלה אינן נשמרות עבור המשפחה ואינן מעניקות ביטוח ליילוד או למשפחה התורמת.


המרכז הרפואי שיבא תל השומר
logo_shiba
המרכז הרפואי שיבא תל השומר הינו המרכז הרפואי הגדול בישראל המשמש כמרכז כלל ארצי בתחומים שונים. המרכז הרפואי שיבא מוביל את הישגי המדע והרפואה בישראל ומתקיימת בו פעילות אקדמית ומחקרית מובילה ומגוונת. הוא משמש כמרכז לימוד עבור בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר של אוניברסיטת תל-אביב.

המרכז הרפואי מחולק לשני בתי חולים: בית החולים הכללי ובית החולים השיקומי. בממוצע, מבקרים במרפאות החוץ כ- 350,000 חולים בשנה, מספר הניתוחים השנתי מגיע לכ- 26,000 ומספר הלידות הוא כ- 11,000.

בנק הדם הטבורי הציבורי ממוקם בקומת הקרקע של המכון ההמטולוגי.


המרכז למיילדות וגניקולוגיה במרכז הרפואי שיבא
המרכז למיילדות וגניקולוגיה כולל מגוון רחב של יחידות שנועדו לתת קשת רחבה של טיפולים ואת המעקב הנדרש במהלך ההיריון, לפני הלידה, בעת הלידה ואחריו.

המרכז למיילדות וגניקולוגיה כולל את חדרי לידה ואת המחלקות:

מועדון יולדות שיבא
בצד המרכז למיילדות, פועל מועדון יולדות שיבא, אשר מהווה פרויקט מיוחד אשר הוקם במטרה להדריך, לייעץ ולתמוך בנשים בהריון, בבני זוגן ובמשפחה החדשה. מטרת המועדון  הינה לתת את כל הסיוע הדרוש ליולדת ולבן זוגה במהלך ההריון ולספק מענה לכל בעיה ושאלה מתחילת תקופת ההריון ועד צעדיהם הראשונים כהורים.

מועדון יולדות שיבא: 03-5305200  או  03-530300
לאתר המועדון לחץ/י כאן

הסמכה ותקנים לבנק הדם הטבורי שיבא תל השומר
אתר המערך ההמטולוגי של שיבא
אתר המרכז הרפואי שיבא, תל השומר


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
mircas clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton