concept-pic-woman-baby

חברת טבורית הינה מהחלוצות והמובילות בתחום איסוף ושימור דם טבורי בישראל.
השימוש בדם טבורי לריפוי מחלות הוא אחד התחומים הרפואיים המבטיחים ביותר כיום. הדם הטבורי עשיר בתאי גזע איכותיים, בהם עושים שימוש כחלק מטיפול בכ-80 מחלות שונות, רובן סרטניות. אחד השימושים הנפוצים והידועים ביותר הוא במקרים בהם נדרשת השתלת מח עצם. הודות לכך נעשים מדי יום אלפי השתלות של תאי גזע מדם חבל הטבור בכל רחבי העולם, השתלות המצילות חיים הן של ילדים והן של מבוגרים.



טבורית החלה את פעילותה בשנת 2004, תוך שהיא מבטיחה שילוב של מחקר אקדמי מתקדם, פיתוח טכנולוגי, חדשנות, אחריות חברתית ושקיפות, הבאים לידי ביטוי בשירות אחראי ומתקדם ללקוחות.

אמנון פלץ, יזם, איש עסקים ומוותיקי ענף הביטוח בישראל, יזם את הקמת החברה והוא משמש כיו"ר ומנכ"ל. יחד עם ד"ר אריה (יוקי) גניגר, מומחה בעל שם עולמי ברגולציה ובעלי חברת ההשקעות "תיא", ותוך שיתוף פעולה הדוק עם צוות מדענים בכירים וגורמים בעלי ניסיון בעולם הרפואה, לצד משקיעים בין-לאומיים, הקימו השניים את טבורית, המהווה כיום את החברה המובילה בישראל בתחום שימור דם טבורי.

אמנון החל לתכנן את הקמת בנק הדם הטבורי הישראלי, שהפך לימים לטבורית, עוד לפני 10 שנים. הדבר קרה בזמן שליווה במסגרת עבודתו את חברת גמידה-סל, המתמחה בנושא. במהלך העבודה המשותפת הכיר אמנון שני מדענים ישראליים מובילים בתחום תאי הגזע - ד"ר אבי טרבס, מוביל עולמי בתחום פיתוח שימושים בתאי גזע, ופרופ' ארנון נגלר, מנהל המערך ההמטולוגי ב"שיבא", הנחשב לרופא בעל שם עולמי בנושא השתלת תאי גזע בכלל ודם טבורי בפרט.

פרופ' נגלר הקים את בנק הדם הטבורי הציבורי בבית החולים שיבא. זהו בנק הדם היחיד מחוץ לארצות הברית שקיבל הסמכה בינלאומית של ארגון NMDP, הארגון העולמי הגבוה ביותר האחראי להשתלות מתורם זר. תאי גזע מהבנק הטבורי בשיבא כבר שימשו להשתלות מוצלחות בחולים עם מחלה ממארת או תורשתית.

הרעיון שהנחה את מייסדי החברה היה להקים בנק דם טבורי פרטי ברמה מקצועית גבוהה, בנק אשר יספק חבילה ביטוחית מקיפה. בכך התכוונו אמנון ושותפיו להפוך את הדם הטבורי למוצר מדף המוכן מיידית להשתלת מח עצם במקרה של מחלה ממארת, כמו גם לטיפול במחלות נוספות.

טבורית זכתה במכרז שהוציא בית חולים שיבא תל השומר והפכה לזרוע השיווקית הבלעדית של בנק הדם הטבורי של שיבא. במקביל חברה טבורית גם לקבוצת כלל ביטוח, אשר יחד עימה נבנתה חבילת ביטוח ייחודית ואטרקטיבית, המבטיחה ללקוחות טבורית כיסוי ביטוחי מלא בכל מקרה בו יש צורך בשימוש בדם הטבורי. ביטוח זה, המהווה חלק אנטגרלי מהשירות של טבורית, הוא פיתוח ייחודי המיוצא לשווקים בין-לאומיים.

הבשורה שהביאה עימה טבורית לתחום הרפואי - השילוב בין ביטוח ביולוגי לבין ביטוח פיננסי, המספק כיסוי נרחב ביותר לעלויות השימוש במנת הדם עצמה וכל הפרוצדורה הרפואית הכרוכה בהשתלה עתידית, בנוסף להקפדה יוצאת הדופן על סטנדרטים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר ושירות לקוחות מתקדם מסוגו - הפכו את החברה למובילה בתחומה.

במטרה להקפיד על קיום סטנדרטים רפואיים מהמעלה הראשונה ולחפש נתיבים פורצי דרך בתחום המחקר הרפואי של תאי גזע ודם טבורי, הוקמה ליד טבורית מועצה מייעצת, המורכבת ממיטב הרופאים המומחים ואנשי האקדמיה בתחומים כמו מיילדות וגינקולוגיה, רפואת ילדים, חקר מחלות תורשתיות וגנטיקה, אתיקה והלכה ועוד.

בשנת 2005 הודיעה טבורית על רכישת אחת ממתחרותיה, חברת מדיסל מקבוצת מאייר אייזקסון ישראל בע"מ. כיום שוקדת החברה על פיתוח מנועי צמיחה נוספים, בהם פיתוח ומיצוי תאי גזע לבוגרים. אפיק זה צפוי להוות מנוע צמיחה חזק להתפתחות החברה בעתיד.

לאחר שביססה את מעמדה כחברה המובילה והאיכותית בישראל בתחום איסוף ושימור דם טבורי, החלה טבורית בשיווק שירותיה גם בחו"ל. החברה ממנפת את הידע שנצבר בישראל, המוגן פטנט, לשם הקמת בנקי דם טבוריים בעולם, שימור תאי גזע לבוגרים מדם פריפרי, ופיתוח מוצרי ביטוח תאי גזע ובנקי דם טבורי ברחבי העולם, לצד ייעוץ כולל בתחום.

עולם הרפואה רואה בשימוש בתאי גזע מדם טבורי חלק מרכזי ברפואת העתיד, וטבורית עושה את המרב במטרה לאפשר ללקוחותיה בארץ ובעולם עתיד שקט ובריא.
שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton