בקרת איכות שימור דם טבורי

איך הזמן רץ! הדם הטבורי הוא מזמן כבר לא הבחור החדש בשכונה. למעשה, יש לנו בטבורית לא מעט לקוחות שעברו כבר 15 שנה מיום הלידה של ילדם והגיע הזמן להאריך את שימור מנת הדם הטבורי לתקופה נוספת. בדף זה נענה על שאלות נפוצות בנושא זה.

 

האם ניתן להמשיך לשמר את מנת הדם הטבורי?

 

בהחלט. הניסיון המדעי המצטבר מאפשר לנו להציע לכם את המשך שימור המנה.

שימו לב: אנחנו מציעים המשך שימור במסגרת שנתית ולא למספר שנים קדימה, וזאת הסיבה לכך: לפי התקנים הבינלאומיים שאנו כפופים להם, עלינו להפשיר כל שנה מנות ותיקות ולוודא את תקינותן, חיותן והתאמתן להשתלה. המשך השימור נעשה בת בבת עם הוכחת יכולת זו מדי שנה, כפי שאנו עושים משנת 2000.

המנה תמשיך להיות שמורה בבנק הדם הטבורי של שיבא תל-השומר הממוקם בבניין המעבדות של המרכז הרפואי. פוליסת ביטוח תאי הגזע על סך 4.5 מיליון ש"ח המתלווה למנה תחודש גם היא.

 

מה עלות המשך השמירה?

 

אפשר לבחור בין תשלום שנתי בגובה 370 ש"ח לבין תשלום חודשי בגובה 31 ש"ח. 

 

למה כדאי לי להמשיך לשמור את הדם הטבורי?

 

כי אנחנו אף פעם לא מפסיקים להיות אחראים לילדינו, גם כאשר הם גדלים :-)

ועכשיו להסבר המדעי:

אין ספק שתרפיה תאית (cell therapies) עומדת בחזית הרפואה המודרנית ולדם הטבורי תפקיד משמעותי ביותר בתחום זה. בנוסף, בוחנים המדענים שימוש בדם טבורי לטיפול בנזקים שנגרמו ע"י גיל, מחלות או פגיעות מסוגים שונים ולהאטת התקדמות של מחלות ניווניות. 123 מחקרים קליניים המתקיימים ב-269 מקומות ברחבי העולם עוסקים בטיפול בדם טבורי למגוון מטרות ומגייסים חולים בימים אלה ממש11.

במשך כ-30 שנה השתלת תאי גזע מדם טבורי מהווה טיפול מציל חיים מוכח (=לא במחקר) לשורה ארוכה של כ-80 מחלות: מחלות ממאירות של מערכת הדם, תסמונות גנטיות, כשלים של מערכת החיסון ועוד. כ-40,000 אנשים בארץ ובעולם חלו וטופלו באמצעות דם טבורי. תאי גזע מדם טבורי מהווים תחליף זמין ואיכותי למח עצם, לכן מנת הדם הטבורי ששמרתם עשויה לסייע לילד עצמו או לבן משפחה מדרגה ראשונה בסבירות גבוהה.

הייתם בין הראשונים לרכוש כרטיס כניסה לעולם מסעיר זה והשקעתם כבר את הרוב  - אל תוותרו עליו היום!

 

איך אדע שהמנה שנשמרה תקינה ואפשר להשתמש בה לצורך טיפול רפואי?

 

חשוב לדעת: אנחנו לא מפשירים מנות דם טבורי השייכות ללקוחותינו על מנת לבדוק את איכותן.

עם זאת, צוות בנק הדם הטבורי מבצע בקרת איכות באופן שוטף, בין היתר באמצעות בדיקת CFU, הבדיקה החשובה ביותר בקביעת איכות מנת הדם הטבורי לאחר ההקפאה. מאז תחילת שימור מנות דם טבורי בשיבא בשנת 2,000, מוקפאות מדי שנה מספר מנות לטובת ביצוע בדיקה זו (מדובר במנות שאינן ראויות לשמירה ושלא שייכות לאף לקוח). אחת לחודש מפשיר צוות הבנק מנה וותיקה ובודק פרמטרים כגון כמות תאים, חיות שלהם, פוטנציאל התמיינות ועוד.

בנוסף, בבי"ח שיבא תל-השומר ננקטים עשרות צעדים על מנת להגן על המנות הקפואות: אחסון במקום מוגן מאש, מערכת גיבוי למקרה של נפילת חשמל, הגנה מפני רעידת אדמה וסיכונים פיזיים נוספים ועוד. כמובן שכל תהליכי בקרת האיכות מתקיימים בכפוף להנחיות משרד הבריאות ולתקנים בינלאומיים בתחום הדם הטבורי. אפשר לקרוא עוד על בקרת האיכות כאן >>

עשרות מנות שיצאו מהבנק בשנים האחרונות לטובת מגוון טיפולים בארץ ובחו"ל מעידות יותר כל על האיכות המעולה של המנות. צוות בנק הדם הטבורי מבצע מעקב אחרי המנות שהופשרו לצורך טיפול רפואי ואף עוקב אחרי חולים שקיבלו טיפול. נתונים אלה מספקים מידע חשוב על איכות המנה וריפוי החולה.

 

אם שמרתי דם טבורי לילדים צעירים, למה להמשיך לשמר את המנה הוותיקה?

 

כשיש לכם מנה שמורה עבור כל ילד במשפחה, זה מגדיל באופן משמעותי את הסיכוי למצוא מנה מתאימה בעת הצורך חלילה. למעשה, אתם יוצרים בכך "מיני-בנק משפחתי" לכל צרה שלא תבוא.

 

מה יקרה אם לא אמשיך לשלם עבור המשך השימור?

 

לאחר חתימה על מסמך מתאים, המנה תושמד.

 


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton