בקרת איכות שימור דם טבורי
אחרי שהדם הטבורי הוקפא, תפקידנו הוא לוודא שתאי הגזע של התינוק שלכם יישארו באיכות מעולה בדיוק כמו ברגע ההקפאה ויתאימו לטיפול רפואי בעת הצורך. בהתאם לדרישת התקנים הבינלאומיים, נקטנו שורה ארוכה של צעדי מניעה והגנה ואנחנו מקפידים על תהליכי בקרת איכות מחמירים.

העובדה שתל-השומר הקים בנק דם טבורי משפחתי לצד בנק ציבורי מעניקה לו יתרון מובהק בתחום של בקרת איכות. הבנק מקפיד על שמירת מנות דם טבורי המיועדות לבקרת איכות. כבר בתחילת הפעילות בנק הדם הטבורי של תל-השומר אימת את תהליך ההקפאה של המנות ע"י הפשרת 300 מנות שנתרמו לבנק הציבורי ובדיקת חיותן.

תהליכי בקרת איכות בבנק הדם הטבורי שלנו


אלה תהליכי בקרת האיכות המתקיימים בבנק שלנו באופן שוטף וקבוע, בהתאם לדרישות של ארגוני הסמכה בינלאומיים בתחום הדם הטבורי:
 • מאז שנת 2000 מוקצות עשר מנות בשנה שאינן ראויות לשמירה ומוקפאות לצורכי בקרת איכות.
 • אחת לרבעון מופשרת מנה ונבדקת לכמות תאים של CD34 ו- TNC וכן לחיות התאים.
 • בהתאם לנהלים, המידע על תוצאות ההשתלות שנעשות במנות דם טבורי משיבא נאסף על מנת להעריך את הנתונים ובקרת האיכות של המנות.
עשרות מנות מהבנק המשפחתי והציבורי בשיבא תל-השומר הושתלו ומושתלות בהצלחה בארץ ובחו"ל, דבר המעיד יותר מכל על איכותן הגבוהה.

צעדים להגנה על מנות הדם הטבורי בהקפאה


הנה חלק מהצעדים שנועדו לוודא: מנות הדם הטבורי שלנו יישארו באיכות מעולה לאורך כל שנות השימור ללא תלות בגורמים חיצוניים או מצבי חירום פוטנציאליים:
 • המעבדה ומתקן האחסון מצוידים במערכת גיבוי למקרה של נפילת חשמל, ויש גם מערכת חשמל אלטרנטיבית למקרה של קצר חשמלי.
 • מנות הדם הטבורי מאוחסנות במקום מוגן מאש.
 • כל המבנים בבי"ח שיבא - מחלקות האשפוז, מרפאות, מעבדות, מרחבי שימור לתאי גזע / זרע / ביציות / חומרים ביולוגיים נוספים, חדרי ניתוח וחדרי טראומה בנויים בשיטות המגנות מפני רעידות אדמה וסיכונים פיזיים אחרים.
 • אנחנו מחזיקים באופן קבוע מיכל הקפאה רזרבי למקרה הצורך.
 • מתקן ההקפאה נעול באופן קבוע עם גיבוי של אזעקה 24/7, רק אנשי מקצוע מוסמכים רשאים לגשת למכלי ההקפאה.
 • מתקן השימור מצויד במערכת אזעקה כפולה המחוברת למערך הביטחון של תל-השומר 24/7.
 • אנחנו שומרים על הפרטיות שלכם: לבנק הדם המשפחתי יש מערכת חיסיון קפדני בהתאם לדרישת תקן NMDP העולמי.
 • המערכת מאפשרת גישה נוחה ומדויקת למנות הדם הטבורי במקרה הצורך.

זמן שימור = זמן שימוש


ד"ר ריטה מאיורוב, מנהלת מעבדה של בנק הדם הטבורי שיבא תל-השומר, מסבירה שעל פי נהלים בינלאומיים לבנקי דם טבורי כל בנק חייב לבצע בדיקת יציבות (stability tests) של מנות הדם הטבורי המוקפאות בו. אחת הבדיקות המרכזיות היא כמובן חיות התאים במנה. על פי תוצאות הבדיקות נקבע תאריך פג התוקף עבור המנות השמורות בבנק.
זה אומר שעל הבנק להפשיר ולבדוק את המנות הוותיקות ביותר השמורות בו. בבנק דם טבורי של תל-השומר, בדיקות אלה מתבצעות מדי שנה באמצעות הפשרת מספר מנות דם טבורי שהוקפאו במיוחד לצורכי בקרת האיכות.
כלומר, הנוסחה במקרה הזה היא "זמן השימור = זמן השימוש". כרגע המנות הוותיקות ביותר בבנק שלנו הן בנות כ-20 שנה, לכן אנחנו מציעים שירות לתקופה זו.
לא נציע ללקוחותינו שירות שלא מתבסס על ניסיון מדעי ואיכות מוכחת ולא נגבה תשלום על שירות כזה. ככל שיעבור הזמן, נוכל להציע שימור לטווחי זמן ארוכים יותר ויותר. 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton