מחלות המטופלות באמצעות דם טבורי

מנת דם טבורי היא שקית קטנטנה במשקל אפסי, והיא יכולה לשנות חיי אדם. איך אנחנו דואגים שאיכות המנות בבנק שלנו תהיה לא פחות ממעולה? מקפידים על כל שלב בתהליך: דרכה של ערכת איסוף דם טבורי אליכם, העברת מנת דם טבורי מבית החולים בו ילדתם לבנק הדם בתל-השומר, וגולת הכותרת – תהליכי עיבוד, הקפאה ושמירה מוקפדים במעבדה המתמחה בדם טבורי בלבד.

מתחילים: שינוע בתנאים אופטימליים


איכות של מנת דם טבורי מתחילה בשינוע הערכה לביתכם ברכב ממוזג בטמפרטורה מבוקרת.
אחרי שתלדו בשעה טובה והדם הטבורי של התינוק ייאסף, שליח של טבורית יגיע לפגוש אתכם בבית החולים. שליחים שלנו עברו הכשרה מיוחדת ומוסמכים לתפקידם ע"י טבורית בכפוף לדרישות משרד הבריאות. ערכה המכילה את תאי הגזע היקרים של התינוק שלכם מועברת לבנק הדם בתל-השומר במיכל מבוקר טמפרטורה המצויד באוגר נתונים. האוגר רושם את הטמפרטורה כל כמה דקות ופלט של רישום הטמפרטורה נמסר לבנק הדם עם הערכה.

זה הרגע: איסוף דם טבורי באיכות מקסימלית


מי שתבצע את פעולת האיסוף הדם הטבורי היא לרוב המיילדת שלכם, ולעתים רחוקות הרופא. מדובר בפעולה פשוטה, בטוחה וקצרה, אך יש מספר כללים שחשוב להקפיד עליהם על מנת לאסוף מנה גדולה ואיכותית: החלפת כפפות לפני האיסוף, חיטוי חבל הטבור ועוד. אנחנו מנהלים פעילות הסברתית נרחבת בקרב המיילדות שמהווה חלק מתהליך אבטחת האיכות שלנו.

המנה מגיעה לבנק דם טבורי בתל-השומר: מה קורה עכשיו?


בשעה טובה, המנה מגיעה למעבדת הדם הטבורי בתל-השומר שמתמחה אך ורק בעיבוד ושמירה של דם טבורי ולא כל סוג אחר של תאי גזע. עכשיו מתחיל שלב ארוך של בדיקות. הלבורנטיות המנוסות שלנו יבדקו את סטריליות המנה, את כמות תאי הגזע והחיות שלהם, זיהומים, וירוסים ועוד 
בנוסף, גם דם האימא שנלקח במהלך הלידה יעבור שורה של בדיקות ואף יוקפא יחד עם הדם הטבורי על מנת לאפשר בדיקות נוספות לפני הוצאת המנה לטיפול. בסיום שלב הבדיקות, מוקפאת מנת הדם הטבורי בשקית קריוגנית.
הקליקו כאן לרשימת הבדיקות המלאה לדם הטבורי ולדם האם >> 
אנחנו מתחייבים לשקיפות מלאה: אם לא יהיו מספיק תאים במנת הדם הטבורי או אם יתגלו בה ממצאים בקטריאליים מכל סוג, ניצור אתכם קשר לקבל הנחיות להמשך טיפול. במידה וההקפאה לא תצא לפועל בסופו של דבר מסיבה רפואית – כל כספכם יוחזר עד השקל האחרון!

עיבוד של מנת דם טבורי לקראת שלב השימור


תאי הדם הטבורי עוברים טיפול מיוחד המאפשר את הקפאתם. הליך עיבוד המנה כולל מספר שלבים להסרת עודף תאי דם אדומים ופלזמה והבאת כל מנת דם שנאספה לנפח אחיד של 20 מ"ל. הוא מורכב מארבעה שלבים:
1. צנטריפוגציה - מטרתה להפריד בין תאי הגזע לבין תאי הדם האדומים והפלזמה.
2. הוספת DMSO - חומר משמר המגן על תאי הגזע בזמן ההקפאה.
3. הקפאת מנות הדם הטבורי בשקית מפוצלת ביחס של 80:20, במכשיר הקפאה הדרגתית. למידע על חשיבות שימור הדם הטבורי בשקית קריוגנית מפוצלת הקליקו כאן >>
4. העברת מנות הדם הטבורי לשימור במקום מאובטח. חשוב לציין שמנת הדם הטבורי הקפואה תאוחסן במיכל זמני עד לקבלת תוצאות תקינות של בדיקות המעבדה ורק אז תועבר למיכל הקפאה קבוע לשימור ארוך טווח.

בחירת מכשור לעיבוד מנת הדם הטבורי


צנטריפוגציה, השלב הראשון בתהליך העיבוד של מנת הדם הטבורי, יכולה להתבצע בשיטה אוטומטית במכשיר Sepax (המכונה לעתים "עיבוד רובוטי") או בשיטה חצי אוטומטית במערכת סטרילית סגורה ע"י שימוש בצנטריפוגה ROTO SILENTA 630RS מתוצרת חברת HETTICH הגרמנית.
בבנק הדם הטבורי שלנו נבחנו שתי שיטות הצנטריפוגציה (אוטומטית וחצי אוטומטית), ונבחרה שיטה חצי אוטומטית. שיטה זו מייצרת יחידת דם טבורי סופית המכילה אחוז גבוה של תאי גזע עם חיות מעולה, ומספקת גמישות שלא מתאפשרת בשיטות עיבוד אוטומטיות. 

 


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton