בנק דם טבורי שיבא תל השומר

איסוף תאי גזע מדם טבורי הינו תהליך פשוט ובטוח. הוא אינו כרוך במגע עם התינוק ואינו מכאיב לתינוק או ליולדת.


הרפואה המודרנית מאפשרת לאסוף תאי גזע מדם טבורי של ילוד, לשמרם ולהשתמש בהם בעתיד לריפוי מחלות קשות. הוכח מדעית, כי בתאי גזע מדם טבורי שהוקפאו לאחר לידה ניתן להשתמש לפחות 20 שנים ממועד הקפאתם. מחקרים עדכניים מוכיחים, כי תאי גזע המוקפאים בפאזה גזית אינם משנים תכונותיהם במשך עשרות שנים.

איך אוספים תאי גזע מדם טבורי בלידה?

דם טבורי מקורו בדם התינוק שנשאר בשלייה לאחר הלידה.


אחרי חיתוך חבל הטבור ובעוד השלייה נמצאת עדיין ברחם, מחברת המיילדת לחבל הטבור מזרק המחובר לשקית איסוף. הדם המצוי בשלייה נאסף ישירות לשקית האיסוף הסטרילית.


התינוק כלל אינו מעורב בתהליך. מהלך הלידה טבעי ולא מתבצעת כל פעולה להגדלת כמות הדם בחבל הטבור.


איסוף של תאי גזע מדם טבורי אפשרי גם בלידות קיסריות ובלידות מרובות עוברים.


בתום האיסוף, נשמרת מנת תאי גזע מדם טבורי בטמפרטורת החדר ומשונעת על ידי נציג חברת טבורית לבנק דם טבורי במרכז רפואי שיבא תל השומר.


דם טבורי שנאסף ודם היולדת שנלקח במהלך הלידה עוברים בדיקות בבית החולים, על מנת לוודא, כי מנת תאי גזע מדם טבורי תקינה וראויה לשימור.


לאחר שהמנה מגיעה לבנק, תאי גזע מדם טבורי עוברים תהליך של עיבוד. התהליך כולל מספר רב של שלבים שבסופם כל מנת דם שנאספה מובאת לנפח אחיד של 20 מ"ל.


תאי גזע מדם טבורי מוקפאים בפאזה גזית בטמפרטורה של 196 מעלות צלזיוס מתחת לאפס, המאפשרת את שימורם לאורך זמן. הליך השימור של תאי גזע מדם טבורי לרבות עיבוד והקפאה חייב להסתיים תוך 36 שעות מרגע האיסוף.


תאי גזע מדם טבורי שהוקפאו נמצאים בהסגר עד הגעתן של תוצאות הבדיקות. לאחר שהגיעו הבדיקות עם התוצאות התקינות, משוחררות המנות מההסגר ומועברות לאחסון קבוע בהקפאה.


בסיום כל התהליכים, נשמרת מנת תאי גזע מדם טבורי במרכז רפואי שיבא תל השומר בכפיפות למנות דם של בנק הדם הטבורי הציבורי של המרכז, ובתנאי אחסון זהים.


הודעה על השלמת תהליך השימור נשלחת למשפחה.


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
mircas clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton