אמנון פלץ הוא ממפתחי וחלוצי תחום שימור הדם הטבורי בישראל ונחשב כיום לאחד המומחים הבולטים בתחום. כמי שמחבר בין המחקר המדעי, היישום הרפואי, ההיבט הביטוחי והממשק העסקי, פלץ מוביל היום את מהפיכת שימור דם חבל הטבור והפיכתו לשירות נגיש לכלל האוכלוסייה ולמוצר מדף הזמין לכל. מתוך אמונה בפוטנציאל של הטיפול בתאי גזע ומתוך מחויבות להביא לציבור טיפולים חדשים המבוססים על מדע ישראלי, הוא שוקד כיום על גיוס משקיעים מהארץ ומהעולם וחיבורם למרכזי הרפואה בישראל. נשוי + 3.

 

אמנון פלץ הוא יליד הארץ, נשוי + 3, תושב אורנית, דור שני בתחום הביטוח ומי והבעלים של סוכנות ביטוח בתחום הפיננסים ובריאות. במשך שנים מילא שורה של תפקידים ציבוריים בלשכת סוכני הביטוח ובהם אב בית הדין הארצי של הלשכה. הוא היה מכותבי תקנון האתיקה של הלשכה ובין מנסחי הקוד האתי של סוכני הביטוח.

 

במהלך השנים פיתח פלץ את הרעיון ליצירת פוליסת ביטוח ייחודית, המבוסס על התפיסה כי שימור דם טבורי הוא אירוע ביטוחי מובהק. ברגע שבו יזדקק הילד, שעבורו נאסף הדם הטבורי, לשימוש במנת הדם הטבורי, מדובר באירוע ביטוחי במהותו. זהו אירוע שניתן לצפות אותו מראש, להעריך את ממדיו הכלכליים, את תוחלת הסיכונים ואת המשמעויות הרפואיות שלו. בעקבות התפיסה הזאת גיבש פלץ, יחד עם מבטחי משנה ואקטוארים בכירים, את המתווה לפוליסת הביטוח הראשונה מסוגה בארץ ובעולם, שנועדה לבטח את איסוף ושימור דם מחבל הטבור ואת השימוש העתידי בו. בפוליסה זו בלטה החדשנות המקצועית, שכן מדובר במתן פתרון כולל לכל אפשרות של הצלת חיים.

 

פלץ חבר לקבוצת "כלל ביטוח פנסיה ופיננסים" לפיתוח ושיווק הפוליסה ויצר את התשתית להקמת החברה המובילה בתחום איסוף ושימור הדם הטבורי, היא קבוצת "טבורית". החברה הוקמה בשיתוף עם צוות מדענים בכירים וגורמים בעלי ניסיון בעולם הרפואה המלווים אותה מאז.

 

עם זאת, פלץ קבע את העיקרון שחברה פרטית לא בשלה/יכולה להיות בעלים של מאגר דם משפחתי בבעלות גורם פרטי, אלא רק כגורם משווק, מחנך ופועל בממשק בין כל בתי החולים לבין המעבדה. מתוך הכרה ברורה כי הקמה ותחזוקה של מאגר דם טבורי מחייבת ידע ומומחיות רפואית שאיננה נחלתם של חברות פרטיות, אלא רק של מרכזים רפואיים מובילים, שיכולים להתחייב לשמירת הדם לשנים רבות.

 

לפיכך, הצעד הבא היה לחבור למרכז רפואי מוביל ואכן קבוצת "טבורית" זכתה במכרז לשיווק בנק הדם המשפחתי של המרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר. "טבורית" הפכה לזרוע השיווקית הבלעדית של בנק הדם הטבורי המשפחתי - מתוך הכרה שפעילות הבנק המשפחתי מייצרת הכנסה היא זאת שתסבסד את הבנק הציבורי לתועלת הכלל - והיא נהנית כיום מחוזה בלעדי לעשר שנים.

 

כמי שמחבר בין המחקר המדעי, היישום הרפואי, ההיבט הביטוחי והממשק העסקי, פלץ מוביל היום את מהפיכת שימור דם חבל הטבור והפיכתו לשירות נגיש לכלל האוכלוסייה ולמוצר מדף הזמין לכל. מתוך אמונה בפוטנציאל של הטיפול בתאי גזע ומתוך מחויבות להביא לציבור טיפולים חדשים המבוססים על מדע ישראלי, הוא שוקד כיום על גיוס משקיעים מהארץ ומהעולם וחיבורם למרכזי הרפואה בישראל.

 

ברבות השנים הפך למומחה בעל שם עולמי בתחום ניהול סיכונים למאגרי דם טבורי ואף חיבר את הספר המקצועי הראשון מסוגו בנושא. בעקבות פריצת הדרך הזו מונה פלץ ע"י חברת הביטוח "לוידס" - תאגיד הביטוח המוביל בעולם - כיועץ  בעסקאות של ביטוח מאגרי דם מחבל הטבור בכל העולם.

 

במקביל לעיסוק בניהול סיכונים למאגרי דם טבורי, סייע פלץ לחברות ביוטק המתמחות בתחום. במוקד עבודתו עמדה חברת "גמידה-סל", שהונפקה לאחרונה. היה שותף לפעילות החברה בבעלות הקודמת, כאשר נדרשה מומחיותו להקמת מאגר דם טבורי של החברה. במהלך עבודתו עם גמידה-סל נוצרו קשרי עבודה הדוקים בינו לבין ד"ר אבי טרבס, מוביל עולמי בתחום פיתוח שימושים בתאי גזע, ופרופ' ארנון נגלר, מנהל המערך ההמטולוגי ב"שיבא", הנחשב למדען בעל שם עולמי בנושא השתלת תאי גזע בכלל ודם טבורי בפרט.


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton