שימור דם טבורי

שיבא תל-השומר, המרכז הרפואי הגדול והמוביל בישראל, השכיל להקים בנק דם טבורי כבר בשנת 2000, בעקבות השתלת דם טבורי ראשונה בישראל ע"י פרופ' ארנון נגלר בשנת 1994. העובדה שהבנק נמצא בבעלות מלאה של בית חולים ממשלתי וממוקם בשטחו מבטיחה לכם שקט נפשי לשנים ארוכות.

הבנק המשפחתי היחיד בישראל בבעלות ממשלתית

 

בנק הדם תל השומר הטבורי המשפחתי של שיבא תל-השומר הוא היחיד בישראל הנמצא בבעלות מלאה של בית חולים ממשלתי וממוקם בבניין המעבדות בשטחו (כאן תוכלו לצפות באישור בעלות מטעם תל-השומר). למה זה חשוב לכם, ההורים? פשוט: חברות פרטיות או פרטיות בחלקן יכולות לקום וליפול. בית חולים ממשלתי יהיה כאן תמיד.

שומרים דם טבורי בבי"ח מס' 1 בישראל ו-1 מ-10 הטובים בעולם!

 

לאחרונה קבע שבועון אמריקאי יוקרתי ניוזוויק בפעם השלישית ברציפות ששיבא הוא 1 מ-10 בתי החולים הטובים בעולם,. אין ספק שמדובר במוסד רפואי בעל ראייה ארוכת טווח: כבר בשנת 2000 הוקם בשיבא לראשונה בארץ בנק דם טבורי בהנהלתו של פרופ' ארנון נגלר, מומחה בעל שם עולמי להשתלות מח עצם. זהו הבנק היחיד בארץ והשני מחוץ לארה"ב שקיבל את ההסמכה היוקרתית של NMDP - National Marrow Donor Program3.

בשנת 1994 ביצע פרופ' נגלר וצוותו השתלת דם טבורי ראשונה בישראל. ילדה שנולדה עם מחלה מסכנת חיים עברה השתלת דם טבורי מאחותה שנולדה כשהחולה הייתה בת שנה3. מאותו יום בוצעו במרכז רפואי שיבא עשרות השתלות דם טבורי בילדים ומבוגרים, ומנות רבות יצאו לטיפול בחו"ל.

צפו בד"ר רפי קרסו מראיין את פרופ' נגלר בנושא של שימור דם טבורי:בנק דם טבורי ציבורי ומשפחתי תחת קורת גג אחת

 

מהיום הראשון לקיומו, פועל בנק הדם תל השומר הטבורי של שיבא כבנק היברידי המשלב בתוכו שני בנקים: טבורית, בנק דם טבורי משפחתי השומר מנות עבור תינוקות ובני משפחתם; ובנק ציבורי שאוסף ומשמר מנות לטובת כלל האוכלוסייה בארץ ובחו"ל. בנקים רבים ברחבי בעולם אימצו מבנה זה בשנים האחרונות. למבנה ההיברידי יש מספר יתרונות עבור משפחות טבורית:

  • לבורנטיות מיומנות ומנוסות של בית החולים מטפלות במנות משני הבנקים.
  • מעבדה המתמחה בעיבוד והקפאה של מנות דם טבורי בלבד ולא כל סוג אחר של תאי גזע.
  • מנות מבנק משפחתי נהנות מבקרת איכות של הבנק הציבורי: קיימת אפשרות לקחת מנה מבנק ציבורי, להפשיר אותה ולבדוק את חיות התאים ופרמטרים נוספים. אפשרות זו לא קיימת כאשר בנק דם ציבורי ומשפחתי לא פועלים זה לצד זה.

קישורים ומידע נוסף

 

שמרתם דם טבורי בטבורית ואתם מתעניינים לגבי טיפול?
צרו קשר עם סיגלית במס' 1-700-500-117 (שלוחה 1) בין השעות 9:00-16:00 ותקבלו סיוע ומענה לכל שאלה שיש לכם.
אודות פרופ' נגלר באתר שיבא תל-השומר >>
בנק דם חבל הטבור של המרכז הרפואי שיבא תל-השומר >>


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton