concept-pic-insurance-policy

התינוק אסף ארז חלה במחלה אימונולוגית נדירה בגיל 4 חודשים; משפחתו נהנתה מכספי הביטוח של פוליסת "טבורית".
אב התינוק במכתב מרגש למנכ"ל "טבורית": "ברגע הבשורה הקשה על הצורך בהליך הרפואי היקר, קיימת משמעות רבה להגנה הכלכלית שמספק הביטוח. במקרה האישי שלי חברת הביטוח שילמה לנו סכום כסף שללא ספק מסייע רבות בהליך השיקום לאחר תקופה לא קלה הן נפשית, הן כלכלית".

 

במאי 2010 בגיל 4 חודשים אובחן התינוק אסף ארז כסובל מתסמונת אומן - Omenn Syndrome, מחלה של כשל חיסוני חמור. ילדים הסובלים מפגם גנטי נדיר זה מכונים "ילדי בועה" - הם חשופים לכל חיידק ונאלצים לשהות בתנאי בידוד מוחלט וקפדני מרגע זיהוי המחלה. הם נזקקים להשתלת מח עצם דחופה על מנת לשרוד.
מנת הדם הטבורי ששמרו הוריו של אסף לא התאימה לטיפול במחלה הספציפית בה חלה, ובסופו של דבר בוצעה לאסף השתלת תאי גזע מדם טבורי שהוטסה מארה"ב ושבדיעבד הצילה את חייו. אסף טופל בבי"ח לילדים "ספרא" במרכז הרפואי "שיבא" תל השומר ע"י ד"ר רז סומך, ההשתלה בוצעה תחת ניהולו של פרופ' עמוס תורן. היום (ינואר 2011), כחמישה חודשים לאחר ההשתלה, מצבו של אסף השתנה ללא הכר, השתל נקלט ומצבו הרפואי משתפר מיום ליום.
משפחתו של אסף הפעילה את פוליסת הביטוח אותה קיבלה בעת שימור דם טבורי ב"טבורית" וקיבלה את כספי הביטוח שהגיעו לה.


כך כותב רון ארז, אביו של אסף, במכתבו למר אמנון פלץ, מנכ"ל טבורית:

נכבדי שלום רב,

שמי רון ארז אב לנועה בת ארבע וחצי ואסף החוגג בימים אלו שנה.

כאשר נולדו ילדי ולאחר התחבטות ארוכה, ביצעתי עבורם שימור של דם טבורי. טרם קבלת ההחלטה על שימור, קראתי רבות באינטרנט על ההליך ,על היכולת לרפא באמצעות שימור הדם מחלות שונות, ועל ההערכות לשימוש עתידי ע"י מחקרים.

בשני המקרים, כאמור, החלטתי לשמר דם טבורי על אף העלויות הכרוכות בעניין ומתוך תקווה שלעולם לא אזדקק לעשות שימוש במנה.
לדאבוני, כאשר בני אסף הגיע לגיל 4 חודשים (מאי 2010), נתבשרנו כי עליו לעבור השתלת מח עצם עקב מחלה אימונולוגית נדירה בה הוא חולה.

ההלם והשבר היו גדולים ויחד עם זאת, מייד ציינתי בפני רופאיו כי יש בידי שתי מנות דם טבורי השמורות על שם שני ילדי במאגר "טבורית".
בסופו של דבר המנה של בתי לא תאמה מבחינת סיווג הרקמות לבני, ואילו מנת הדם שלו לא התאימה להשתלה עצמית עקב סוג המחלה הספציפי שאיתה נולד.

יחד עם זאת, בסופו של דבר בוצעה השתלת מח עצם מדם טבורי שהוטס אלינו מארה"ב ושבדיעבד הצילה את חייו. ההתאוששות של בני הייתה המהירה ביותר מבחינת זמן התאוששות אל מול הפרוטוקול הרפואי שהיה מוכר לרופאים עד אז.
כיום (ינואר 2011), כחמישה חודשים לאחר ההשתלה מצבו של אסף השתנה ללא הכר, השתל נקלט, ומצבו הרפואי משתפר מיום ליום.

לי אין ספק קל שבקלים לגבי היכולת של דם טבורי להציל חיים, ואין לי ספק שגם בעתיד אם יהיו לי ילדים נוספים אשמר עבורם מנת דם טבורי. אין לי גם ספק שבעתיד, ככל שיתקדם המחקר, ניתן יהיה להשתמש במנות דם טבורי על מנת על מנת למצוא מזור למחלות ובעיות רפואיות שכיום אין להן מענה רפואי או תרופתי יעיל. אני באופן אישי ממליץ לכל ידידיי ומכריי שנמצאים בסיטואציה המאפשרת לשמר דם טבורי לא להסס ולשמר את הדם עבור ילדיהם כ"ביטוח החיים " הטוב ביותר שקיים היום בשוק.

אציין, כי במסגרת שימור דם טבורי ב"טבורית" כלול גם ביטוח רפואי ליילוד (ניתן להרחיב לכל בני המשפחה), אשר נותן מענה לקשת רחבה של מצבים הנגזרים מהסיטואציה המורכבת הכרוכה בביצוע ההשתלה. ברגע הבשורה הקשה על הצורך בהליך הרפואי היקר, קיימת משמעות רבה להגנה הכלכלית שמספק הביטוח. במקרה האישי שלי חברת הביטוח שילמה לנו סכום כסף שללא ספק מסייע רבות בהליך השיקום לאחר תקופה לא קלה הן נפשית והן כלכלית.

אם עולה השיקול הכלכלי שאינו מאפשר שימור פרטי אני ממליץ לתרום מנה של דם טבורי לבנק הדם הציבורי וע"י כך לעזור לציבור במקרה וחלילה זקוקים לתרומת מח עצם לחולה בעל סיווג רקמות מתאים.

בברכת בריאות טובה,
רון ארז


שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton