כשהייתה תינוקת בת שלושה שבועות, חלתה מישל יבלונסקי בלוקמיה (סרטן דם). הודות להשתלת תאי גזע מדם טבורי שעברה בבית החולים שיבא תל השומר היא הבריאה לחלוטין. האמא אולגה יבלונסקי ופרופ' עמוס תורן, מנהל מחלקת המטו-אונקולוגיה ביית החולים ספרא לילדים בשיבא, מספרים על מישל.

"בגיל שלושה שבועות גיליתי סימנים כחולים על בטנה של מישל שלי... התברר שהיא חלתה בלוקמיה, סרטן הדם, מהסוג הקשה ביותר. הטיפולים הכימותרפיים לא כל כך הצליחו והיא נזקקה להשתלת מוח עצם דחופה... (כאשר) מצאו תורם דם טבורי לילדה שלנו, הרופאים אמרו לי שזה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לה, כי הדם הטבורי נקלט יותר טוב מכל דם אחר... מרגע שנתנו לה את הדם הטבורי אנו סופרים את החיים מחדש... קרה לנו נס... בגלל הדם הטבורי מצבה טוב יותר (בהשוואה) למקרים אחרים והכל עבר קל יותר... היא עכשיו ילדה נורמלית לגמרי... בריאה ונהדרת."אולגה יבלונסקי
אולגה היא אמה של מישל יבלונסקי, בת ארבע, אשר בהיותה תינוקת רכה לקתה בלוקמיה מילואידית AML וניצלה הודות לתרומת דם טבורי אשר הושתלה בבי"ח שיבא תל השומר. את הריאיון המלא עם אמה של מישל, אולגה, ועם הרופא המטפל, ד"ר עמוס תורן, ניתן לראות בוידיאו.

פרופ' עמוס תורן מספר את סיפורה של מישל יבלונסקי*פרסום התמונות באדיבותם ואישורם של משפחת יבלונסקי.

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
clal-briut tarya cord blood   logotaburitlogo-taburiton